Współzałożyciel Apple pozywa Google, YouTube o fałszywe upominki Bitcoinów.

Steve Wozniak pozwał YouTube za brak kontroli nad trwającym oszustwem kryptokurwalutowym, twierdząc, że kosztowało to ofiary na całym świecie “dziesiątki milionów” dolarów.

Współzałożyciel Apple, Steve Wozniak, idzie po YouTube za to, że nie kontroluje oszustwa Bitcoin “podarować”.
Twierdzi on, że oszustwo kosztowało inwestorów “dziesiątki milionów” dolarów.
Skarżący twierdzi, że YouTube aktywnie korzysta z promocji takich oszustw.
Współzałożyciel Apple Steve Wozniak i 17 innych osób pozywają YouTube i Google za brak kontroli nad oszustwami Bitcoin’a “giveaway” na ich platformie, zgodnie z zapowiedzią ze środy.

W skardze zarzuca się, że “dziesiątki milionów dolarów w kryptońskiej walucie zostały utracone w tym oszustwie”, czemu mógł zapobiec YouTube.

Bądźcie pierwszymi, którzy spróbują naszego żetonu nagrody.

Zarabiaj żetony biernie, kiedy czytasz. Wydawaj swoje żetony w naszym sklepie z nagrodami.

Osoby te od miesięcy domagają się odszkodowania za oszustwa związane z rozdawaniem pieniędzy, prowadzone przez giganta zajmującego się udostępnianiem wideo. Są oni reprezentowani przez Cotchett, Pitre & McCarthy, amerykańską firmę prawniczą z siedzibą w Kalifornii.

Wozniak oświadczył, że jego zdjęcia są wykorzystywane na YouTube wraz z innymi przedsiębiorcami z branży technologicznej, takimi jak Elon Musk i Bill Gates na rzecz Bitcoin Evolution giveaways. Mają one formę filmów na żywo z nałożonym na siebie przekrętem, zachęcającym widzów do wysłania Bitcoina (lub koszyka innych krypt), jeśli chcą zwielokrotnić zwroty. Nie trzeba dodawać, że ofiary nie otrzymują żadnego zwrotu pieniędzy.

Steven Wozniak używany przez oszustów jako przynęta
Klasyczny przykład oszustwa. Nie wysyłaj do nich pieniędzy. Obrazek: YouTube.
Skarżący powiedzieli, że kilka razy zaznaczyli ten schemat zarówno na YouTube, jak i w Google – ale nie otrzymali żadnej odpowiedzi. Zamiast tego, twierdzą, że te dwie firmy aktywnie promowały i czerpały zyski ze zniesławienia, świadomie zapewniając celowe reklamy dla oszustów.

“Gdyby YouTube działał szybko, aby powstrzymać to w rozsądnym zakresie, nie byłoby nas tutaj teraz. YouTube, podobnie jak Google, zdaje się polegać na algorytmach i nie wymaga żadnego specjalnego wysiłku wymagającego szybkiego zastosowania niestandardowego oprogramowania w tych przypadkach działalności przestępczej” – powiedział Wozniak.

Dodał, że wywołał on ten schemat – i w dalszym ciągu wyrządza poważną szkodę jemu i innym skarżącym.

Jeśli Twitter mógłby to zrobić, dlaczego Youtube nie może tego zrobić?

Joe Cotchett, jeden z prawników reprezentujących Steve’a Wozniaka, zdawał się chwalić Twittera za szybkie działanie w celu zamknięcia kont związanych z oszustwem Bitcoinów w zeszłym tygodniu: “Kiedy Twitter został uderzony z masowym hackiem 130 kont sławnych osobistości, byli szybcy, aby zamknąć oszustwo Bitcoin w jeden dzień.”

Ale wysadził YouTube za jego niekompetencję w robieniu tego: “Dla kontrastu, YouTube świadomie pozwolił, by oszustwo Bitcoina trwało miesiącami, promował je i czerpał z niego zyski, sprzedając ukierunkowane reklamy.”

Bitcoin
Zhakował Elon Musk tweets Bitcoin oszustwo do 37 milionów zwolenników
Elon Musk jest najnowszą ofiarą oszustwa krypto walutowego, które obecnie przejmuje Crypto Twitter. Jego oficjalne konto właśnie tweetował Bitcoin oddać do jego 36,9 mln zwolenników, że …

Brian Danitz, inny partner w firmie prawniczej, powiedział, że oszustwo jest ogromne i dotyka użytkowników ze wszystkich regionów geograficznych. “Zakres oszustwa Bitcoin Giveaway na YouTube jest ogromny i nadal trwa. Ofiary oszustwa przynoszące tę skargę pochodzą z całego świata, w tym z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Japonii, Malezji, Chin i całej Europy”, powiedział.

W raporcie Whale Alerts w tym miesiącu stwierdzono, że oszuści zarobili 24 miliony dolarów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku, a jedna reklama na YouTube zarobiła 130 000 dolarów w ciągu jednego dnia.

Alert Wielorybów pokazuje również, że wiele oszustw jest w toku. W ciągu ostatniej godziny poinformował, że jeden z nich zarobił 1,9 Bitcoin (17 589 dolarów). Kiedy to się skończy?